Historia

Historia firmy jest również historią rodziny i wiąże się z postacią Stanisławy WYPYCH. Ta bardzo energiczna osoba prowadzi firmę, dom i wychowuje trójkę synów. Niestety tragedia wojny staje się również tragedią rodzinną . Po ucieczce z Równego (Wołyń) w Powstaniu Warszawskim ginie najstarszy syn – Jerzy, żołnierz Batalionu Zośka.

Ważne daty:

1922 – Stanisława Zelent zostaje wyzwolona na Podmistrzynię Cechu Krawieckiego przez Urząd Starszych Warszawskiego Zgromadzenia Krawców . Rozpoczyna pracę jako krawcowa w znanym warszawskim Domu Mody u braci Jabłkowskich

1925 – Wychodzi za mąż za Konstantego Wypycha, legionistę. Rozpoczyna samodzielną działalność – prowadzi sklep i niewielką pracownię krawiecką w Równym , później w Siedlcach.

1944 – Zdaje Egzamin Mistrzowski w Warszawie.

1945 – Przenosi się z rodziną do Kalisza i kontynuuje działalność handlową

1955 – Otwiera pracownię koszul wraz z synem Krzysztofem

1980-1990 – Interes przejmują kolejno wnukowie Jerzy i Tomasz

2002-…….. – Firmę prowadzi Tomasz Wypych.

Współpraca

Współpracujemy z firmą Scabal, która od zawsze postrzegana była jako dostawca luksusowej odzieży męskiej.

Tylko najlepsze surowce są wystarczająco dobre dla firmy Scabal. Kredo firmy Scabal brzmi: „Nigdy nie tniemy kosztów, jeżeli chodzi o surowce”. Tylko najszlachetniejsze surowce, takie jak bardzo cienka wełna, od Super 100’s do własnej wełny Scabal – Super 200’s, kaszmir, jedwab i moher, zapewniają komfort i efekty zasługujące na miano Scabal.

Inną mocną stroną firmy Scabal jest wprowadzanie ciągłych ulepszeń poprzez badania i wzory. Pociąga to za sobą wykorzystywanie wyłącznie najlepszych surowców dla uzyskania wyśmienitej jakości i luksusu firmy Sabal.

Firma zatrudnia wyłącznie wysoko wykwalifikowanych pracowników, tak że każdy etap procesu produkcji nadzoruje specjalista. Zapewnia to niezmiennie wysoki poziom jakości, w tym końcową kontrolę jakości.

Dystrybutorzy firmy Scabal zostaną wybrani tylko po spełnieniu surowych kryteriów. Muszą być w stanie zapewnić klientowi dokładnie taki poziom jakości i indywidualnej obsługi, na jakie zasługuje. Naszym silnym atutem są dystrybutorzy.